potjes met ingemaakte pruimenchutney
5x favoriet

Als je veel pruimen hebt, kun je er natuurlijk jam van maken. Maar veel spannender is een pruimenchutney. Heerlijk bij rijstgerechten.

Het is weer pruimentijd! Verrukkelijk die zoete zachte vruchten. Gewoon zo uit de hand eten of er een lekkere pruimentaart van bakken. 

Ingrediënten

  • 1 kilo pruimen
  • 2 uien
  • 2 teentjes knoflook
  • 3 cm verse gember
  • 500 ml rode wijnazijn
  • 250 gram rozijnen
  • 5 eetlepels honing
  • 1 theelepel gemalen kaneel
  • 1 theelepel gemalen kruidnagel

Voor 4 potjes

  • Bereidingstijd 1 uu

Zo maak je het

  • Maak de pruimen schoon, halveer ze, haal de pitten eruit en snijd de vruchten in stukjes.
  • Pel en snipper de uien en de knoflook. Rasp de verse gember fijn.
  • Doe de rode wijnazijn in een pan en breng hierin de pruimen aan de kook met de uien, de knoflook en de gember samen met de rozijnen en de honing.
  • Voeg kaneel en kruidnagelpoeder toe en kook de pruimen in ongeveer een half uur tot moes, wel regelmatig roeren.
  • Schep de chutney in goed schoongemaakte potten (dit recept is ongeveer genoeg voor 4 potten van 250 ml) en draai het deksel er stevig op.
  • Laat de chutney geheel afkoelen. Bewaar de potten op een donkere plek.

Tip

Door de hoeveelheid suiker uit de honing en door de azijn kun je deze chutney 2-3 maanden bewaren buiten de koelkast. Na openen wel in de koelkast bewaren. Ga je voor minder suiker? Dan is de chutney veel korter houdbaar: 2-3 weken in de koelkast.

Bekijk hier hoe je potten voor inmaak goed schoonmaakt

 

 

Meer over de PuurGezond kijk op eten?

Lees onze bestseller "Eet Meer!" lekker in je vel met PuurGezond. Het boek bevat veel uitleg en recepten. Het is te koop in onze webshop voor € 21,- 

Koop hier

Heb je dit PuurGezond recept gemaakt?

Laat het weten op Facebook of Instagram. En tag ons met @PuurGezond of #PuurGezond.