
Rood en wit gevlekt: calypsobonen
De redactie van PuurGezond is dol op bonen. Ken je de calypsoboon? Qua smaak hebben ze wat weg van witte (cannelini)bonen: romig en nootachtig. In Italië staan ze veel op het menu, vooral in luxe restaurants. Dat komt omdat de bonen mooi rood/wit gevlekt zijn. Ze staan dus prachtig in een salade. Maar je kunt ze natuurlijk verwerken in tal van gerechten waarin je peulvruchten lekker vindt.
Week de bonen in ruim water (8-12 uur). Kooktijd in ruim (nieuw) water: 40-50 minuten.
Wil je op een écht gezonde manier aan je gewicht werken?
Dan hebben wij nu het PuurGezond Plan voor je.
Het PuurGezond Plan is een 10-weken durend plan waarmee je zelf aan de slag kunt, maar wel met een beetje hulp van ons.
Het Plan neemt je in stappen mee door ons boek PuurGezond Slank in 8 stappen. Je gaat er in een periode van 10 weken mee aan de slag aan de hand van mails die je van ons krijgt met prachtige bijlages vol tips, recepten en adviezen. Na die 10 weken heb jij een stevige basis gelegd voor een gezond eetpatroon, waarmee jij zelf verder aan je gewicht werkt.
Als je je inschrijft voor het plan ontvang je via de post het boek PuurGezond Slank in 8 stappen en per mail 10 weken lang een uitgebreide download. Dit alles voor €59,- .












